Ricínový olej Vám dá krásu a zdravie!
Trápia Vás suché, riedke alebo padajúce vlasy??? Chcete zlepšiť kvalitu svojej pokožky, nechtov, mihalníc chcete eliminovať jazvy??? S týmto všetkým si poradí práve ricínový olej… Spoznajte tento liečivý tuk a o krásu máte postarané!
O ricínovom oleji
Ricín obyčajný (lat. Ricinus Communis)
Ricínový olej sa vyrába z rastliny ricínovníka, ktorá pochádza z Afriky. U nás sa ricínovníku darí iba ako okrasnej rastline, ktorá rozžiari každú záhradu. Ricínovník je teplomilný a neznesie zimu, takže vypestovať si ho môžete v byte alebo v skleníku. Ricín obyčajný je ker, z ktorého sa získava tento liečivý olej na zlepšenie vonkajšieho a aj vnútorného zdravotného stavu. Rastlina ricín dorastá do výšky 8 – 11 metrov. Ricín obyčajný má veľké tmavé zeleno-červené listy. Ricínový olej je zdravý, ale ricínové semená (pri konzumácii) sú jedovaté, pozor na to. Ricínový olej sa vyrába lisovaním za studena z ricínových semien ale potom sa ešte zahrieva, aby sa tak olej zbavil jedovatých látok.
Čo obsahuje ricínový olej – účinné látky
Ako každý olej je aj tento ricínový plný tuku, ale akého??? Predovšetkým nenasýtených mastných kyselín čo je dobré…
Tuk, kyselina linolová, kyselina olejová, kyselina ricinolejová.
Ricínový olej – účinky na zdravie
Ricínový olej na to, že je to „iba“ tuk, tak má množstvo pozitívnych účinkov na organizmus zvonka aj zvnútra.
- Silné antiseptické a antibakteriálne účinky
- Detoxikuje organizmus, zbavuje ho škodlivín
- Podporuje funkciu vylučovania hormónov
- Podporuje regeneráciu vlasov, nechtov a pokožky
- Urýchľuje rast a hustotu vlasov, obočia a mihalníc
- Dezinfikuje a urýchľuje hojenie pokožky
- Eliminuje tvorbu jaziev a strii
- Odstraňuje lupiny a suchú pokožku hlavy
- Podporuje trávenie, vylučovanie žlče
- Zlepšuje pravidelnú stolicu a prečisťuje tráviaci trakt
- Vhodný pri popáleninách alebo tehotným ženám (na bruško)
Použitie ricínového oleja
Použitie ricínového oleja – zvonka
Ricínový olej má skvelé hydratačné účinky. Použiť ho môžete na pokožku (vysušená, poškodená, jemné vrásky), nechty (lámavé, suché), vlasy (riedke, s lupinami), obočie (riedke), mihalnice (riedke), ale vyhnite sa oblasti očí. Pre lepší efekt si ricínový olej zmiešajte v pomere 1:1 s olivovým alebo kokosovým olejom.
Ricínový olej má výborné regeneračné účinky, preto si ho môžete aplikovať na miesta po operácii, postihnuté nejakou kožnou chorobou alebo bruško počas tehotenstva, tým eliminujete tvorbu strií. Ak ste začali posilňovať, tak si tiež môžete ricínovým olejom natierať aj bicepsy alebo stehné či boky.
Ak trpíte mykózou na nohách alebo rukách, tak ricínový olej si aplikujte pravidelne aj na tieto miesta. Ricínový olej eliminuje zápaly, baktérie a aj mykózu, takže čo chvíľa by malo byť po problémoch.
Ak trpíte hnedými škvrnami na pokožke, tak ricínový olej dokáže tieto škvrny eliminovať.
Pre tých, ktorý trpia bolesťami kĺbov či svalov, si môžu pripraviť zábal z horúceho ricínového oleja a to tak, že ho aplikujete na gázu alebo obväz a obviažete na dané miesto. Ricínový olej nechajte pôsobiť pokojne aj hodinu.
Ak sa v lete spálite, tak túto pokožku potrite ricínovým olejom.
UPOZORNENIE
TEST: Ak ste ešte neskúšali ricínový olej, tak si ho najskôr na skúšku natrite na predlaktie a to v malom množstve (pár kvapiek), ak by sa náhodou vyskytlo začervenanie pokožky alebo svrbenie, tak ho radšej nepoužívajte. Ricínový olej sa predáva tepelne upravený, ale nemusí zapasovať každému, najskôr ho vyskúšajte.
Pre krásu a zdravie môžete použiť aj olivový olej, ktorý má podobné perfektné účinky na vonkajšie a aj vnútorné zdravie.