Detoxikácia hrubého čreva – očista čriev
Detoxikácia hrubého čreva sa dá realizovať množstvom spôsobov. Na trhu sú rôzne detoxikačné čaje, tabletky, prístroje a podobne. My sme si pre Vás zvolili menej náročnú cestu, ktorou sa môžete dokonale prečistiť.
V hrubom čreve sa pri nezdravom stravovaní a zlých návykoch hromadí odpad z celého tela. Zvyšky nestrávenej potravy, toxické látky a iné odpadky, ktorých sa telo nedokáže zbaviť sa hromadia v čreve.
Podľa „správnosti“ by celý odpad mal z tela prirodzenou cestou (stolicou) odísť. Ale to sa dá len vtedy, keď črevné klky budú čisté a nánosy odstránené.
Po prečistení Vám bude správne fungovať nie len trávenie ale aj vyprázdňovanie a vstrebávanie potrebných živín do krvi a obehového systému.
Udržať si čisté hrubé črevo po prečistení je dôležité, aby sa Vám opäť nepridružili zdravotné problémy.
Tu je dôležité dodržiavať zdravé stravovacie návyky a mať stravu bohatú a pestrú na vlákninu, minerály a vitamíny.
Vplyv na zdravie – detoxikácia čriev (hrubého čreva)
- Dokonalé prečistenie hrubého čreva od toxických látok
- Zvýšenie peristaltiky čreva
- Pravidelná stolica
- Zvýšenie imunity (vďaka vstrebaniu viacerých živín z potravín)
- Odstránenie plynatosti a kŕčov
- Odstránenie prípadných hnačiek (choroboplodné zárodky zmiznú z čreva)
Kedy začať očistu – detoxikáciu čriev?
- Hnačky, zápcha
- Plynatosť, kŕče, bolesti brucha
- Pocit plného brucha
- Bolesti hlavy
- Zapáchajúca stolica
Ako detoxikovať hrubé črevo?
Prečistiť sa jednorázovo preháňadlami alebo klystírom je vo väčšine prípadov neškodné riešenie, ALE!
Ak používate častejšie preháňadlá alebo klystír k dosiahnutiu pravidelnej stolice, za krátku dobu si vypestujete návyk – „závislosť“ na preháňadlách z ktorej sa budete ťažko dostávať. Črevá si veľmi ľahko zvyknú na takýchto pomocníkov a potom „zlenivejú“.
Už nebudú činné a nastanú dlhodobé zápchy, bolesti brucha, kŕče a zatoxikovanie tela odpadovými látkami, ktoré nemajú možnosť telo prirodzene opustiť. Ďalší problém pri takýchto metódach očisty je odstránená črevná mikroflóra, ktorá udržiava chránené črevo pred odpadom.
Črevná mikroflóra a ochranný sliz na stenách čriev majú za úlohu ochrániť čo najviac častí čreva pred narušením baktériami, infekčnými a choroboplodnými zárodkami.
Pri narušení tejto ochrannej fólie sa môžu vyskytnúť mnohé zdravotné komplikácie. Preto radšej vyskúšajte našu detoxikačnú kúru a tak sa vyhnete vyššie vypísaným problémom.
Postup – nenásilná detoxikácia hrubého čreva – očista čriev
Dĺžka tejto kúry nie je presne určená, ale nemala by mať menej ako 14 dní, aby bol účinok kompletný. Denná doporučená dávka vlákniny je 20-30 gramov.
Pri tejto očistnej kúre treba dosiahnuť hodnotu približne 50 gramov vlákniny. V praxi to znamená: cca 5-8 kúskov ovocia alebo zeleniny za deň.
Okrem zeleniny a ovocia konzumovať celozrnné cestoviny, celozrnné pečivo, ovsené vločky, hnedú ryžu a malé množstvo rýb – inak vylúčiť zo stravy alkohol, sladkosti, vyprážané jedlá, mliečne výrobky, mäso a biely cukor.
Ďalší dôležitý bod kúry je 3- 3,5 litra čistej vody za deň. Zabezpečíte prirodzenú očistu stien hrubého čreva a umytie nánosov toxínov.
Posledný bod je aktívny, cielený pohyb aspoň 15 minút za deň. Činnosť čriev je ovplyvnená z veľkej miery aj pohybom. Klky čriev sú pohyblivejšie pri cielenej a pravidelnej aktivite.
- Dĺžka minimálne 14 dní
- 5 – 8 kúskov zeleniny a ovocia a deň
- Strava bohatá na vlákninu, minerály, vitamíny a stopové prvky
- Vyhýbať sa alkoholu, vyprážaným jedlám, cukru, tuku, mäsu a mliečnym výrobkom
- Denný príjem tekutín 3- 3,5 litra čistej vody
- Minimálne 20 – 30 minút cieleného pohybu za deň
Aj tak ale musím na záver napísať poznámku. Pokiaľ je zdravý životný štýl Váš dobrý „kamarát“ tak očistu čriev, resp. detoxikáciu hrubého čreva v horeuvedenom vnímaní pravdepodobne nikdy potrebovať nebudete