Ako sa starať o suché či praskajúce päty???
Chcete pekné, hladké chodidlá, ale neviete ako na to? Je tu pár tipov, vďaka ktorým môžete mať hladké a pekné nohy (chodidlá)… Nemusíte hneď utekať ku pedikérke, môžete si svoje nohy skúsiť „skrášliť“ aj doma…
Najčastejšie vznikajú popraskané päty kvôli nevhodnej obuvi (vysoké opätky, zlá veľkosť topánok, umelé materiály…) alebo nadmernému preťaženiu chodidiel (šport, chôdza…). Tohto problému sa včak môžete zbaviť vďaka jednoduchým tipov čo na pekné a hladké chodidlá, ktorý vyskúšate?…
Pár tipov pre hladké a pekné chodidlá
1.Najjednoduchšia je prevencia
Na začiatok by stačilo, keby si raz do týždňa rozmočíte svoje nohy v teplej vode (alebo po kúpeli), potom poprechádzate (chodidlá, päty) pemzou, potom svoje chodidlá dobre osušili a keď budú suché, tak ich nakrémujte. Toto je ideálna prevencia proti popraskaným pätám.
Na popraskané päty si môžete pravidelne aspoň 2 krát v týždni aplikovať ricínový olej, ktorý popraskané päty hydratuje a zregeneruje. Ricínový olej obsahuje: kyselinu ricinolejovú, kyselinu linolovú a kyselinu olejovú. Ricínový olej môžete použiť aj na lámajúce sa nechty, popraskanú či suchú pokožku na tele, jemné vrásky na tvári, lupiny alebo suché končeky vlasov.
3.Citrónová kúra
Na suchú či popraskanú kožu na chodidlách môžete použiť aj citrón. Šťavu z jedného väčšieho citróna vytlačte do teplej vody v lavóry, kde si budete chodidlá „rozmáčať“ (lúhovať). Nohy majte v teplej vode s citrónom aspoň 15 minút a potom si chodidlá osušte a nakrémujte nejakým mastným krémom, použiť môžete napríklad vazelínu, Niveu alebo iný mastnejší krém.
4.Tvarohová kúra
Na popraskané päty môžete použiť aj klasický hrudkovitý tvaroh. 250 gramov (jeden kelímok tvarohu) si dajte do misky. Umyté chodidlá potrite tvarohom (hrubšiu vrstvu), potom ich zabalte do potravinárskej fólie, dajte si bavlnené ponožky a nechajte takto nohy „odpočívať“ aspoň hodinu až tri. Pokojne túto kúru môžete urobiť večer pred spaním. Ráno si potom nohy umyte v teplej vode a poriadne nakrémujte.